Sztućce i ich wybór

Świadomy luksus również w wyborze sztućców

 

Słowa, takie jak luksus, produkty luksusowe lub ekskluzywne, luxury products, pojawiają się ostatnio tak często przy różnej kategorii i jakości produktach, że można odnieść wrażenie, iż słowo „luksus” zostało totalnie zdewaluowane.

Jak zatem wyselekcjonować produkty prawdziwie luksusowe od tych, którym przyklejona została jedynie marketingowa łatka?

I tu zaczyna się tzw. świadomy luksus.

Wystarczy na warsztat wziąć sztućce, a dokładnie sztućce z najwyższej jakości kruszcu – ze złota srebra, lub platerowane nimi.

W ich wypadku nie ma najmniejszej wątpliwości, że to produkt luksusowy. Nie tylko z uwagi na wartość, jaką samą w sobie jest kruszec, a w ślad za tym wartość inwestycyjna takich produktów.

Srebrne sztućce można z pełną świadomością nazwać luksusowymi, chociażby z uwagi na ekologiczny charakter produkcji. Bowiem produkcja srebrnych sztućców nie powoduje żadnych odpadów. Po wycięciu kształtów sztućców ze srebrnej blachy, wszystkie „odpady” trafiają do ponownego przetopienia i dalszego użytku.

Mówiąc o srebrze, nie możemy zapominać też o jego właściwościach antybakteryjnych, znanych od wieków, a dzisiaj szczególnie docenianych. Co więcej, srebrne sztućce, produkowane przez HEFRĘ, są pozbawione niklu, na który coraz więcej osób jest uczulonych, a nie zdających sobie z tego sprawy. I o ile w przypadku kobiet, łatwo to zdiagnozować przy noszeniu biżuterii zawierającej nikiel, o tyle u innych osób, taka alergia może być przez lata niezdiagnozowana, a tym samym, korzystając ze sztućców z metali szlachetnych, gdzie występuje pierwiastek niklu, szkodzą sobie każdego dnia.

Co więcej, świadomy luksus, to nie tylko sam produkt, ale cała jego otoczka.

A zatem, ważne jest to, gdzie jest produkowany. Skoro polski produkt, najlepiej, żeby fabryka była również w Polsce – żeby ograniczać koszty i czas transportu, żeby ograniczać koszty dostawy, etc. W przypadku polskiej produkcji srebrnych sztućców, fabryka HEFRY, została zlokalizowana w Legnicy, skąd blisko do zagłębia miedziowego i kopalni, w których między innymi i srebro jest wydobywane. Lokalna fabryka, to również wspieranie polskich pracodawców, tworzenie nowych miejsc pracy, budowanie przywiązania do marki.

Otoczką luksusowego produktu jest także opakowanie. Dlatego HEFRA, w przypadku srebrnych kompletów sztućców stawia na piękne, drewniane, a tym samym ekologiczne kasety, które idealnie komponują się z błyszczącym srebrem.

Wybierajmy świadomy luksus – dobrze wiedzieć za co płacimy i co stoi za luksusowym produktem. A jeśli stoi za nim prawie 200-letnia historia i piękna tradycja polskiego stołu, to tym lepiej dla nas.

 

Zostaw odpowiedź